جدیدترین اخبار

یکشنبه 26 دی 1400

آیا گلکسی A50 سامسونگ، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد؟

آیا گلکسی A50 سامسونگ، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد؟

کد خبر : 811820

سامسونگ اعلام کرده بود گوشی‌های سری گلکسی A از پشتیبانی نرم‌افزاری سه‌ساله برخوردار خواهند بود و سه نسخه بعدی اندروید را دریافت می‌کنند؛ اما گلکسی ای ۵۰، اندروید ۱۲ را دریافت نخواهد کرد.

سیاست پشتیبانی سه‌ساله‌ی نرم‌افزاری برای بسیاری از دستگاه‌های گلکسی، برگ برنده‌ای برای سامسونگ محسوب شد و این روند را سایر تولیدکنندگان هم در پیش گرفتند؛ اما در این زمینه زیاد موفق نبودند. به گزارش SamMobile، برنامه‌ی عرضه‌ی آپدیت سه‌ساله سیستم‌عامل اندروید و One UI برای گوشی‌ها و تبلت‌‌های پرچم‌دار گلکسی که از سال ۲۰۱۹ عرضه شده‌اند، وعده داده شده است.

گوشی‌های میان‌رده از جمله گلکسی A52‌ و گلکسی A72 و نسل قبلی یعنی گلکسی A51‌ و گلکسی A71 واجد شرایط پشتیبانی سه‌ساله نرم‌افزاری هستند؛ اما در مورد گوشی میان‌رده‌ی سال ۲۰۱۹، یعنی گلکسی A50 که فروش فو‌ق‌العاده‌ای در سراسر جهان داشت، این‌گونه نخواهد بود. پس از معرفی رسمی اولین بتای عمومی اندروید 12، گوشی‌های پیکسل این نسخه را دریافت کردند و گوشی‌های بسیاری از شرکت‌ها به غیر از سامسونگ، در صف دریافت بتای اندروید ۱۲ هستند.

طبق گزارش‌ها، اندروید ۱۲ برای گلکسی ای ۵۰ منتشر نخواهد شد. ضمانت سامسونگ برای سه سال به‌روزرسانی سیستم‌عامل تنها شامل پرچم‌داران سال ۲۰۱۹ می‌شود و میان‌رده‌های ۲۰۱۹ واجد شرایط دریافت آپدیت نرم‌افزاری نیستند؛ بنابراین اندروید ۱۱ آخرین تغییر بزرگ گلکسی A50 خواهد بود.

به گزارش زومیت، گلکسی ای ۵۰ فقط به‌روزرسانی‌های امنیتی را حداقل تا یک سال دیگر به‌صورت منظم دریافت خواهد کرد. پرچم‌داران جدید گلکسی در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد و انتظار می‌رود نسخه 3.5 One UI نیز منتشر شود. حال باید ببینیم که سامسونگ تصمیمی برای انتشار 3.5 One UI برای دارندگان گلکسی ای ۵۰ دارد یا خیر.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار