جدیدترین اخبار

شنبه 2 بهمن 1400

موضع متفاوت اتحادیه اروپا و آمریکا در مورد مذاکرات وین

موضع متفاوت اتحادیه اروپا و آمریکا در مورد مذاکرات وین

کد خبر : 812046

درحالی که اتحادیه اروپا از پیشرفت در مذاکرات برجامی خبر می دهد، آمریکا می گوید اختلاف همچنان باقی مانده اند.

مذاکرات «وین» پیرامون برجام چهارمین دور خود را پشت سر می‌گذارد و ابراز امیدواری در مورد به نتیجه رسیدن مذاکرات در دور آتی افزایش یافته است.

«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری نوشت «با وزیر خارجه ایران، ظریف، درباره برجام گفت و گو کردم؛ تیم‌های حاضر در وین در هفته‌های گذشته به خوبی پیشرفت داشته اند.»
وی در ادامه نوشت «اکنون لازم است، طرفین تصمیم‌های سیاسی لازم را بگیرند تا بتوانیم مذاکرات را خاتمه داده و به اجرای کامل توافق بازگردیم؛ موضوع حیاتی، ادامه فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی است.»
«انریکه مورا»، معاون بورل که ریاست این مذاکرات را برعهده دارد، نیز در توییتر ضمن اشاره به پیشرفت در مذاکرات وین، از شکل گیری توافق خبر داده بود.

در عین حال یک مقام وزارت خارجه آمریکا ضمن تاکید بر باقی ماندن اختلاف‌های مهمی که باید برطرف شوند، گفت و گو‌های وین را دارای پیشرفت‌های معنادار توصیف کرد.

پیشتر «میخائیل اولیانوف» سرپرست هیئت روسی در مذاکرات برجام در وین با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود نوشته بود «همزمان با شروع مذاکرات وین در ماه آوریل (فروردین)، مشخص شد که مشکلات زیادی وجود دارد. بازسازی یک برجام کاملاً تخریب شده زمان و تلاش زیادی می‌برد. با این وجود پر زحمت‌ترین قسمت مسیر قبلاً طی شده است.»

به گزارش میزان، دور پنجم مذاکرات وین پیرامون برجام روز سه شنبه هفته آینده از سر گرفته می‌شود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار