جدیدترین اخبار

یکشنبه 3 بهمن 1400

امریکا به موساد: اقدام ناگهانی علیه ایران، ممنوع

امریکا به موساد: اقدام ناگهانی علیه ایران، ممنوع

کد خبر : 867121
امریکا به موساد

یک روزنامه اسرائیلی خبر داد امریکا از موساد خواسته درباره ایران دست به کار ناگهانی و بدون هماهنگی نزند.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت (به معنی “آخرین اخبار”) نوشت امریکا به مقامات امنیتی اسرائیل پیام هایی ارسال و اعلام کرده مخالف اقدامات ناگهانی و سری موساد علیه ایران به هنگام مذاکرات هسته ای در وین است.

این روزنامه اسرائیلی اضافه کرد رئیس سازمان اطلاعاتی امنیتی اسرائیل – موساد (دیوید برنیاع) هفته آینده به امریکا سفر خواهد کرد. هدف این سفر هماهنگی با طرف امریکایی در پرونده ایران و دیگر موضوعات است.

مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 هم اکنون در وین در حال برگزاری است. امریکا در این مذاکرات، به صورت غیرمستقیم با ایران گفتگو می کند.

موضوع اصلی این مذاکرات، بازگشت امریکا به برجام و تعهدات برجامی، برداشته شدن تحریم های امریکا علیه ایران در قالب برجام و بازگشت ایران به محدودیت های هسته ای برجام اعلام شده است.

تاکنون شمار زیادی از مقامات ارشد اسرائیلی با این مذاکرات مخالفت کرده اند.

قبل از این شماری از رسانه ها گفته بودند اسرائیل در برخی عملیات های سری علیه برنامه اتمی ایران، به آمریکا اطلاع نداده بود تا این کشور مانع از اجرای این عملیات ها نشود.

رسانه های اسرائیلی هم در روزهای اخیر خبرهایی را درباره تهدید مقامات اسرائیلی برای حمله و ضربه نظامی به اهداف هسته ای ایران منتشر کرده اند.

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل هم گفته بود “گزینه نظامی علیه ایران گزینه ای است که همیشه باید مطرح باشد با اینکه آخرین گزینه ای است که می خواهیم آن را به کار بگیریم. ما حق داریم برای این گزینه، آمادگی داشته باشیم”.

“نفتالی بنت” نخست وزیر اسرائیل هم خواستار پایان فوری مذاکرات هسته ای با ایران شده است.

به گزارش عصرایران، او گفت:” ایران از تحریک و آزار هسته ای به عنوان یک تاکتیک در مذاکرات استفاده می کند. واکنش به این اقدامات باید توقف کامل مذاکرات هسته ای با ایران و گام های شدید و جدی از طرف قدرت های بزرگ باشد”.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار