جدیدترین اخبار

شنبه 2 بهمن 1400

اولویت برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم در فضای باز

اولویت برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم در فضای باز

کد خبر : 808418

دبیر امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا گفت: اولویت برگزاری آزمون‌های دانش‌آموزان در فضای باز است.

حسین قاسمی دبیر امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم اظهار کرد: به دلیل اهمیتی که پایه نهم و دوازدهم در ادامه مسیر آموزشی دانش‌آموزان دارد، مقرر شد آزمون پایانی این مقطع به صورت حضوری برگزار شود؛ همچنین اولویت برگزاری آزمون‌های دانش‌آموزان در فضای باز است.

وی افزود: جامع هدف آزمون پایه نهم حدود یک میلیون و ۱۳۴ هزار و ۲۵۲ دانش آموز است؛ همچنین قرار است آزمون این مقاطع تحصیلی در ۲۶ هزار و ۱۲۸ مدرسه و ۱۳۷ هزار و ۷۱۱ کلاس برگزار شود؛ بنابر برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش، آزمون ۱۱ ماده درسی پایه، در طول ۱ ماه یعنی از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد ماه برگزار می‌شود؛ همچنین زمان آزمون‌ها از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است.

دبیر ستاد امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: جمعیت دانش‌آموزان پایه دوازدهم ۶۵۴ هزار و ۷۵۹ نفر است که در ۶ هزار و ۷۷۳ حوزه برگزار می‌شود؛ آزمون این پایه تحصیلی هم در ۱ ماه انجام می‌شود.

وی گفت: مقرر شد که برای حوزه‌های امتحانات یک مراقب بهداشت مقیم هم داشته باشیم و در روز آزمون دانش‌آموزان در محل حاضر باشند تا دغدغه‌ای درباره رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نباشد.

قاسمی درباره واکسیناسیون اصحاب رسانه بیان کرد: وزارت بهداشت جدول زمانبندی واکسن کرونا را تنظیم کرده است و خبری دیروز مبنی بر واردات واکسن در خرداد ماه منتشر شد که بر این اساس امیدواریم اصحاب رسانه هم در اولویت واکسیناسیون واکسن کرونا قرار بگیرند.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار