جدیدترین اخبار

شنبه 9 بهمن 1400

بیت کوین دوباره به بالای ۴۲ هزار دلار صعود کرد

بیت کوین دوباره به بالای ۴۲ هزار دلار صعود کرد

کد خبر : 811919

ارزش بیت کوین تا بیش از ۴۲ هزار دلار افزایش یافته و ۲۵ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته رشد داشته است.

بیت کوین، بزرگترین سرمایه دیجیتال دنیا، بخشی از کاهش قیمتی را که اخیراً داشته در بحبوحه فروش بالای ارزهای مجازی جبران کرده است.

اطلاعات کوین مارکت کپ نشان می‌دهد ارزش بیت کوین تا بیش از 42 هزار دلار افزایش یافته و 25 درصد تا ساعت 13:15 به وقت گرینویچ نسبت به روز قبل رشد داشته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود 750 میلیارد دلار است.

برخی رقبای بیت کوین هم در روز پنجشنبه افزایش قیمت داشتند. ارزش اتر 35 درصد افزایش یافت و به حدود 3 هزار دلار رسید و دوج کوین با بیش از 37 درصد افزایش، 0.43 دلار معامله می‌شود.

فروش بالای ارزهای مجازی در روز چهارشنبه به دنبال اطلاعیه چین مبنی بر ممنوعیت تامین خدمات مالی مربوط به ارزهای مجازی توسط موسسات مالی و شرکت‌های پرداخت، صورت گرفت.

این خبر 30 درصد از ارزش بازار ارزهای مجازی را کم کرد و ارزش بیت کوین تا 30 هزار دلار پایین آمد.

این اطلاعیه بانک مرکزی چین بازار ارزهای مجازی را که تحت تاثیر اظهارات الون ماسک مدیر عامل تسلا قرار گرفت بود، تحت فشار شدیدتری قرار داد.

به گزارش تسنیم، ماسک هفته گذشته اعلام کرد تسلا مجوز خرید خودروهای خود با ارزهای مجازی را به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی لغو کرده است. این اظهارات باعث شد تصور شود تسلا 1.5 میلیارد دلار از سرمایه‌های بیت کوین خود را فروخته است، خبری که ماسک آن را رد کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار