جدیدترین اخبار

سه‌شنبه 3 خرداد 1401

تزریق واکسن کرونا طبق اولویت های وزارت بهداشت انجام می‌گیرد

تزریق واکسن کرونا طبق اولویت های وزارت بهداشت انجام می‌گیرد

کد خبر : 806519

رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت با بیان اینکه هیچ فردی در این شهرستان خارج از دستور العمل ابلاغی وزارت بهداشت واکسن کرونا دریافت نکرده است ، گفت: تزریق واکسن طبق اولویت های ابلاغی وزارت بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی انجام می‌گیرد.

فرزانه برخوری روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها ، دریافت واکسن خارج از دستور العمل ابلاغی وزارت بهداشت را در شهرستان جیرفت شایعه دانست و گفت: مردم به شایعات توجه نکنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم اخبار مربوطه را از طریق رسانه ها و مراجع رسمی پیگیری کنند ، به انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی پیرامون دریافت واکسن توسط یک خانم آرایشگر اشاره کرد و اظهار داشت :این موضوع صحت ندارد.

بخوری افزود: فرد مورد نظر جانشین دارویار مرکز خدمات جامع سلامت دولت آباد جیرفت بوده که جزو کادر سلامت( بخش خصوصی) محسوب می شود و شرایط دریافت واکسن کرونا را بر اساس تاییدیه نظام پزشکی و مجوز پزشک مسئول مرکز خدمات جامع سلامت دولت آباد را داشته است.

برخوری گفت: در شرایط کنونی با توجه به اهمیت موضوع واکسیناسیون وجود شایعاتی در این زمینه به ویژه در فضای مجازی غیر قابل پیش بینی نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه سلامت، افراد از دامن زدن به این شایعات خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه واکسیناسیون در چهار فاز برنامه ریزی شده است، افزود: برای هر فاز افراد دارای اولویت مشخص شده اند که تزریق واکسن بر اساس این اولویت ها و با اطلاع رسانی توسط مراقبین سلامت و یا بهورزان انجام می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار