جدیدترین اخبار

یکشنبه 3 بهمن 1400

تیراندازی در میهمانی خانوادگی در نیوجرسی/ ۲ نفر کشته شدند ۱۲ تن زخمی

تیراندازی در میهمانی خانوادگی در نیوجرسی/ ۲ نفر کشته شدند ۱۲ تن زخمی

کد خبر : 812887

در پی یک حادثه تیراندازی در مراسم میهمانی خانوادگی در «نیوجرسی» آمریکا دست‌کم دو نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مقام‌های امنیتی ایالات متحده امروز (دوشنبه) گزارش کردند که در پی حادثه تیراندازی در یک میهمانی خانوادگی در ایالت «نیوجرسی» واقع در شمال شرقی ایالات متحده دست‌کم دو نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، پلیس ایالت نیوجرسی گزارش کرد که مأموران پلیس این ایالت در حدود ساعت ۲۳:۵۰ شنبه شب به وقت محلی گزارشی را در خصوص وقوع تیراندازی در خیابان «کامرس شرقی» در شهرستان «فیرفیلد» دریافت کردند.

در پی وقوع این حادثه دو نفر از جمله یک مرد ۳۰ ساله و یک زن ۲۵ ساله جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

طبق گفته مقام‌های امنیتی نیوجرسی، در حین وقوع حادثه تیراندازی دست‌کم یکصد نفر در مراسم میهمانی خانوادگی در منطقه روستایی «کامبرلند» حضور داشتند.

تاکنون نیروهای امنیتی پلیس نیوجرسی در خصوص انگیزه احتمالی عامل مسلح این حادثه سخنی به میان نیاورده‌اند و حتی خبری از بازداشت عامل یا عوامل تیراندازی اعلام نکرده‌اند.

با این حال شبکه آمریکایی «سی ان ان» در این خصوص گزارش کرد، پلیس ایالتی نیوجرسی در صفحه فیس‌بوک در خصوص جزئیات این حادثه گزارش کرده است: «هیچ بازداشتی صورت نگرفته است و انگیزه (عامل مسلح) و همچنین کل این حادثه در دست تحقیق قرار گرفته است».

پلیس ایالتی نیوجرسی همچنین از اهالی منطقه درخواست کرده است که در صورتی که هرگونه اطلاعاتی در خصوص این حادثه دارند، نیروهای امنیتی را در جریان قرار دهند.

به گزارش دانشجو، آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌هایی مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا منجر می‌شود و تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در آمریکا به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون هیچ اقدامی در زمینه کنترل سلاح در کنگره این کشور صورت نگرفته است.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار