جدیدترین اخبار

سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

جایزه دیلان توماس به نویسنده آمریکایی رسید

جایزه دیلان توماس به نویسنده آمریکایی رسید

کد خبر : 810236

رِیون لیلانی، نویسنده ۳۹ ساله آمریکایی برای اولین داستانش برنده جایزه معتبر دیلان توماس شد.

رِیون لیلانی، نویسنده سیاه‌پوست آمریکایی برای داستان «لاستر» برنده جایزه ادبیات دیلن توماس شد. نکته جالب برنده امسال این است که در سن ۳۹ سالگی برنده این جایزه شده است. دیلن توماس، شاعر اهل بریتانیا نیز در سن ۳۹ سالگی از دنیا رفت و حالا جایزه دیلن توماس بزرگداشت نویسندگان زیر ۳۹ سال نویسنده‌ای ۳۹ ساله را به عنوان برنده معرفی کرد.

«لاستر» سال گذشته توسط باراک اوباما به عنوان یکی از بهترین آثار سال هم معرفی شد. اوباما درباره اولین اثر نویسنده آمریکایی نوشته بود: «رمانی متهورانه و موفق که دردی را حمل می‌کند و آسیب‌پذیری یک زن سیاه‌پوست را استادانه روایت می‌کند.»

هیئت داوران درباره «لاستر» گفته بود: «انتخاب برنده انتخاب سختی بود، زیرا آثار حاضر در فهرست نهایی عالی بودند و می‌توانستند برنده باشند. پس از گفتگو‌های فراوان و تفکر زیاد همه به اتفاق تصمیم گرفتند که «لاستر» برنده این رقابت است.»

جایزه «دیلن توماس» توسط دانشگاه «سوانسی» بنیان‌گذاری شده است و از سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از گران‌ترین و معتبرترین جوایز ادبی جهان شناخته می‌شود.

به گزارش دانشجو، این جایزه به آثار چاپ‌شده به زبان انگلیسی از نویسندگان نوقلم زیر ۳۹ سال تعلق می‌گیرد و گونه‌های ادبی رمان، شعر و نمایشنامه را مورد تقدیر قرار می‌دهد. دیلن توماس در سن ۳۹ سالگی درگذشت و اکثر کارهایش را از ۲۰ تا ۳۰ سالگی به نگارش درآورده بود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار