جدیدترین اخبار

چهارشنبه 10 آذر 1400

جزئیات احداث آرامستان جدید در پایتخت

جزئیات احداث آرامستان جدید در پایتخت

آخرین نشست از سلسله نشست‌های ارائه گزارش عملکرد معاونین شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی و با همراهی معاون اجتماعی و فرهنگی و معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران برگزار شد.
کد خبر : 815183

آخرین نشست از سلسله نشست‌های ارائه گزارش عملکرد معاونین شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و با همراهی جوادی یگانه معاون اجتماعی و فرهنگی و یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران برگزار شد.

پیروز حناچی در این نشست خبری با بیان اینکه پذیرش مدیریت بوستان‌های جنگلی و نگه داری از آن‌ها که از سوی شهرداری در شرایط خشکسالی و حتی ترسالی پذیرفته شده است، گفت: این مسئولیت به دلیل اینکه سازمان جنگل‌ها امکان نگه داری نداشت، پذیرفتیم.
وی ادامه داد: شرایط آتش نشانی با قبل از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیست، توزیع ایستگاه‌ها در کاهش زمان رسیدن به محل حادثه مؤثر بوده است و با توافق با سازمان اورژانس آمار اورژانس از ۲۹ دقیقه به ۱۵ دقیق کاهش داشته است.

شهردار تهران گفت: تلاش شده اقدامات با نگاه اجتماعی انجام شود و در زمینه پسماند اقداماتی را تحت عنوان گلماند اجرا شد که شهروندانی که به تفکیک زباله بپردازند، از طریق گلدان و کتاب تقدیر می‌شوند.

حناچی گفت: زیباسازی جور سازمان‌های متولی فرهنگی را به دوش می‌کشد. هرچند ابزار‌های قوی‌تری داریم، اما دیگر سازمان‌های تبلیغاتی هم مسئولیت‌هایی دارند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم به همه معضلات شهر نگاه اجتماعی داشته باشیم، چون کم هزینه و پر بازده است.

حناچی گفت: مخازن آب اضطراری و بازچرخانی آب که معادل ایجاد یک سد مجازی با چرخه مجدد آب و پساب بود که در این دوره به آن رسیدگی شد.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این نشست خبری، گفت: در حوزه خدمات شهری اولین موضوع مسأله فضای سبز است. در ۴ سال گذشته، ۸۹ بوستان به مساحت ۱۵۴ هکتار به تهران اضافه شد و کل بوستان‌های تهران به ۲۳۰۰ عدد رسید.

او ادامه داد: در این مدت از محل درآمد حفظ و گسترش و قطع اشجار، ۲۱ قطعه از باغات تملک شد.

او با اشاره به مناطقی که سرانه فضای سبز آن‌ها کمتر از استاندارد است گفت: مناطق ۷،۸،۱۰،۱۱ و ۱۷ سرانه‌شان پایین و کمتر از ۶ متر مربع است.

یزدانی افزود: ۲۳ باغ در نوبت تملک هستند که توسط مناطق اقدامات مربوط به آن‌ها انجام می‌شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در ۱۷ محله بوستان نداشتیم گفت: ۸ محله دارای بوستان شده است وتامین بوستان در ۹ محله باقی مانده است.

یزدانی در ادامه با اشاره به کمربند سبز تهران گفت: ۴هزار و ۷۲۰ هکتار به کمربند سبز تهران اضافه شد.

او با بیان اینکه تفاهمنامه‌های مربوط به جنگل‌ها مربوط به ۵۰ سال پیش است اظهار کرد:، اما آن را مستند کردیم و در تفاهمنامه شهرداری با جهاد کشاورزی بهره برداری از ۲۲ هزار هکتار از جنگل کاری‌های داخل حریم و محدوده تهران به شهرداری واگذار شد. حدود ۶۰ درصد از تفاهمنامه‌ها در این زمینه انجام شده است و منطقه ۴،۵ و ۲۲ و قسمتی از منطقه ۱ در هفته آتی به نتیجه می‌رسد.

یزدانی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نیرو گفت: ۴ موضوع در این تفاهمنامه پیگیری می‌شود که مربوط به قنوات، پساب، چاه‌ها و تصفیه خانه‌های محلی در روددره‌ها است. در تفاهم سال ۱۴۱۰ معلوم شده است که کدام چاه‌ها مجاز به استفاده و کدام‌ها حذف شود. در سال ۱۴۰۰ در منطقه ۱،۲۵،۶،۱۸و ۲۰ چهار مورد عملیاتی شده است و بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داریم.

او درباره تامین مخازن اضطراری گفت: ایجاد مخازن آب اضطراری در ۳۷۴ بوستان در دستور کار است که تاکنون ۴۰ مورد از آن اجرایی است و ۶۰ عدد در برنامه امسال است.

او همچنین درباره سازمان میادین میوه و تره بار گفت: ۵۷ بازار جدید در این دوره اضافه شده است که به جز پروژه‌هایی است که بازسازی در آن انجام شده است. مناسب سازی در سازمان فضای سبز، میادین و زیباسازی انجام شده است که در سازمان میادین این رقم ۱۱۵ میدان بوده است. در تهران میانگین اختلاف قیمت در بازار‌های تحت پوشش شهرداری و بیرون ۳۵ درصد تفاوت دارد.

او درباره حوزه آتش نشانی گفت: تا پایان سال ۹۹، ۱۴ ایستگاه آتش نشانی اضافه شده است و ۶ ایستگاه دیگر تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد. طی این مدت در مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه تامین تجهیزات و ساخت ایستگاه داشته‌ایم.

به گزارش دانشجو، یزدانی درباره احداث آرامستان جدید در پایتخت گفت: مکان یابی آرامستان جدید در تهران در مرحله نهایی است.


لینک کوتاه کپی شدبرای چاپ کلیک کنید

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
تیوتر
Share on linkedin
لینکدین

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *