جدیدترین اخبار

شنبه 6 آذر 1400

جنگ سایبری بین هواداران فلسطین و رژیم صهیونیستی

جنگ سایبری بین هواداران فلسطین و رژیم صهیونیستی

همزمان با اوج گرفتن نبرد گروه‌های مبارز فلسطینی با رژیم اشغالگر قدس ، جنگ شدید دیگری در فضای مجازی بین هواداران ملت فلسطین و رژیم صهیونیستی در حال انجام است.
کد خبر : 809462

همزمان با اوج گرفتن نبرد گروه‌های مبارز فلسطینی با رژیم اشغالگر قدس ، جنگ شدید دیگری در فضای مجازی بین هواداران ملت فلسطین و رژیم صهیونیستی در حال انجام است.

صبح امروز چهارشنبه پایگاه خبری اسرائیلی جی دی ان سایت رسانه ای حریدیم ها در تل آویو همزمان با حملات موشکی مقاومت هک و از خدمت خارج شد.

مسئولین این سایت مدتی بعد از آن با انتشار پیامی اعلام کرده اند تلاش می کنند اطلاعات را به سایت بازگردانند.

یک گروه هکری عربی که خود را جوانان جریان پالتریس معرفی کرده ضمن داون کردن این سایت نوشت درست است که ما بدترین جنگ قرن جدید را پشت سر می گذاریم اما این امر نمی تواند باعث فراموشی مسئله اصلی و مادر (فلسطین) شود.

یک پایگاه تخصصی کامپیوتر و فضای مجازی اسرائیلی هم در گزارشی که شامگاه سه شنبه منتشر کرد خبر داد گروه‌های مقاومت همچون حماس موفق شدند با کمک و پشتیبانی دانش فنی ایرانی مشکلات زیادی را برای امنیت سایبری اسرائیل به وجود آورند و این مشکلات در شرایط فوق العاده ای که امروز اسرائیل در آن به سر می برد عیان تر شده است.

به اعتراف این پایگاه اطلاع رسانی، همزمان با اوج گرفتن درگیری میدانی فعالان فضای مجازی حملات شدیدی را به پایگاه های اسرائیلی انجام داده و هکرها موفق شدند شماری از سایت های الکترونیکی را هم هک کنند.

یکی از مسئولین امنیت سایبری در رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد در سایه افزایش تنش بین اسرائیل و حماس در نوار غزه ، ما فقط پذیرای موشک‌ها و تظاهرات آنها نیستیم بلکه گروه‌های طرفدار فلسطینیان حملات سایبری گسترده ای را علیه پایگاه های اسرائیل انجام داده و معمولا شعارهای فلسطینی را جایگزین داده های موجود در صفحات اول پایگاه های اسرائیلی می‌کنند.

بر اساس این گزارش حملاتی که طی چند روز گذشته شاهد آن بودیم تنها موج اول بود که صرفا توسط افراد آماتور انجام شده و به طور حتم در موج دوم حملات سایبری شاهد حملاتی هدفمندتر خواهد بود که توسط گروه‌های هکری حرفه ای تر و منسجم تر انجام می‌شود.

ایساف داهان رئیس گروه تحقیقات تهدیدهای سایبری (Cyberizen) در اسرائیل هم در این رابطه تاکید کرد ، تمام کارشناسان امور سایبر به این امر اذعان داشته و اعتراف می‌کنند که گروه حماس و بقیه گروه‌های فلسطینی طی چند سال گذشته جهش قابل توجهی در بخش سایبری داشته‌اند و حماس امروز سیستم الکترونی و سایبری در اختیار دارد که به عنوان یکی از شاخه هایش برای فعالیت های شنود و مبارزه با اسرائیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کارشناس اسرائیل معتقد است علت اصلی جهش قابل توجه گروه‌های فلسطینی در بخش سایبری پشتیبانی آنها توسط ایران و استفاده از دانش فنی بالای ایران در این زمینه است.

وی تاکید می کند امروز گروه‌های فلسطینی دارای مبارزان سایبری قابل توجهی هستند که قادرند به شدت نظم اجتماعی اسرائیل را دچار اختلال کرده و در این زمینه بارها نظامیان و زنان اسرائیلی را هدف قرار داده اند.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه کپی شد


برای چاپ کلیک کنید
Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
تیوتر
Share on linkedin
لینکدین

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *