جدیدترین اخبار

سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

سفر هیجان‌انگیز ۴ مسافر عادی با “کرو دراگون” به مدار زمین

سفر هیجان‌انگیز ۴ مسافر عادی با “کرو دراگون” به مدار زمین

کد خبر : 807737

فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس که به تازگی به زمین بازگشته ماموریت جدید دیگری در پیش دارد.

این فضاپیما قرار است اولین پرواز خصوصی شرکت اسپیس‌ایکس را به انجام برساند. کپسول کرو دراگون پس از گذراندن ۱۶۷ روز در ایستگاه بین‌المللی فضایی در صبح روز یکشنبه ۲ مه(۱۲ اردیبهشت) در آب‌های خلیج مکزیک فرود آمد و چهارفضانورد، مایکل هاپکینز(Michael Hopkins)، ویکتور گلاور(Victor Glover)، شانون واکر(Shannon Walker) و سوئیچی نوگوچی(Soichi Noguchi) را به سلامت به زمین رساند.

گروه بازیابی اسپیس‌ایکس به سرعت کپسول دراگون را از آب خارج کردند و آن را بر روی کشتی “GO Navigator” سوار کردند تا به بندر پورت کاناورال برود و در آنجا عملیات آماده‌سازی دراگون برای ماموریت بعدی آغاز شد.

کپسول کرو دراگون این بار به جای فضانوردان حرفه‌ای، چهار فرد عادی را به فضا خواهد برد البته این بار به ایستگاه بین‌المللی فضایی نخواهد رفت و سفری سه روزه در مدار زمین خواهد داشت. این سفر قرار است در روز ۱۵ سپتامبر(۲۴ شهریور) انجام شود.

در این ماموریت که اینسپایریشن۴(Inspiration۴) نام دارد هیلی آرکنو(Haley Arceneaux)، کریس سمبروسکی(Chris Sembroski)، سیان پروکتور(Sian Proctor) به همراه جارد آیزاکمن(Jared Isaacman) میلیاردری که بودجه این سفر را تامین کرده است به فضا خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، پیش از انجام این ماموریت باید کارهایی روی کرو دراگون انجام شود که یکی از آن‌ها افزودن یک بخش سخت‌افزاری یعنی یک پنجره‌ی گنبدی روی آن است که به مسافران امکان مشاهده‌ی ۳۶۰ درجه‌ی فضا و سیاره‌ی زمین را می‌دهد.

این تغییرات در هفته‌ی آینده رخ خواهد داد. این فضاپیما بر روی همان موشک فالکون ۹ ماموریت کرو۲ به فضا خواهد رفت.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار