جدیدترین اخبار

یکشنبه 3 بهمن 1400

سکه در کانال ٩ میلیون تومان

سکه در کانال ٩ میلیون تومان

کد خبر : 811652

دیروز تحت تاثیر کاهش قیمت اونس طلا از یک سو و همچنین عقب نشینی قیمت دلار در بازار داخل قیمت سکه کاهش قابل توجهی را تجربه کرد.

بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی دیروز با ریزش ٣۶٠ هزار تومانی به کانال ٩ میلیون تومان ورود کرد و قیمت هر گرم طلای ١٨ عیار نیز از کانال یک میلیون تومان عقب نشست.

دنیای اقتصاد در این زمینه نوشت: روز چهارشنبه خریداران در بازار سکه فعالیت خاصی نداشتند و اوضاع به کام فروشندگان بود. فلز گرانبهای داخلی در این روز مرز حمایتی ۱۰ میلیونی را از دست داد و با ۳۶۰ هزار تومان افت به بهای ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. جدا از افت دلار که دلیل اصلی فشار فروش در بازار سکه بود، در بازارهای جهانی نیز بهای اونس طلا سیر نزولی داشت. کاهش بهای طلای جهانی چاشنی سقوط بهای سکه در بازار داخلی شد. افت شدید سکه در شرایطی رقم خورد که روز سه‌شنبه ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود.

به گزارش خبرآنلاین، رفت و برگشت شدید قیمتی سکه موجب شده است که اطمینان معامله‌گران نسبت به این فلز گرانبها کاهش پیدا کند. اقتصاد نیوز عنوان کرده است که بازیگران سکه تا مشخص شدن نتایج مذاکرات هسته ای با احتیاط بیشتری در بازار رفتار خواهند کرد. افزایشی‌های بازار سکه دیروز احساس کردند که زیر پای سکه نیز چندان محکم نیست. با این حال، باید این نکته را در نظر گرفت که به نتیجه نرسیدن مذاکرات، می‌تواند زمینه ساز ورود تقاضای انباشته به بازار شود. برای بازار سکه حرکات قیمت دلار اهمیت زیادی دارد؛ ولی به روند بهای اونس طلا نیز دقت می‌کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار