جدیدترین اخبار

چهارشنبه 4 خرداد 1401

شناسایی۴ متهم اصلی بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق

شناسایی۴ متهم اصلی بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق

کد خبر : 811785

مدیرعامل توانیر از بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق در سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی شاهد عدم تعادل حدود ۵۰۰۰ مگاواتی هستیم.

محمدحسن متولی زاده امروز در مراسم آغاز ششمین اقدام فراگیر توزیع برق با محور عبور از پیک ۱۴۰۰ در خصوص دلیل بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق اظهار کرد: خشکسالی و غیر ممکن شدن استفاده از برخی نیروگاه های برق آبی، افزایش دما و بالا رفتن مصرف برق، ورود زودهنگام چاه های کشاورزی و در نهایت پدیده جدیدی به نام رمزارزها چهار دلیل اصلی افزایش شدید مصرف برق و بهم خوردن تراز تولید و مصرف به شمار می روند.

وی با اشاره به ششمین اقدام فراگیر توزیع برق با محور عبور از پیک ۱۴۰۰، گفت: این اقدام فراگیر که با هدف آمادگی عملیاتی و اجرایی برای گذر از پیک طراحی و اجرا می شود، شامل ۴ محور اصلی مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز، تعدیل روشنایی معابر شهری و بین شهری، بررسی آماده به کاری سامانه های برق من و ۱۲۱ و ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری است.

متولی زاده با بیان این که در این اقدام فراگیر بیش از ۵۰۰۰ نفر از پرسنل عملیاتی توزیع برق در سراسر کشو در قالب ۱۲۰۰ گروه عملیاتی حضور دارند، خاطرنشان کرد: از آنجا که مراکز استخراج رمز ارز به عنوان پدیده ای جدید در زمینه مصرف برق به شمار می روند، با هماهنگی های صورت گرفته، مراکز مجاز استخراج در ایام پیک از مدار خارج خواهند شد و برخورد با مراکز غیرمجاز نیز از طریق تعامل با نهادهای ذیربط انجام می شود.

وی ازعلاقمندان به حضور در حوزه استخراج رمز ارز خواست که با اخذ مجوزهای لازم، به صورت قانونی در این زمینه فعالیت کنند.

مدیرعامل توانیر در خصوص فعالیت های صورت گرفته برای برقراری تعادل تولید و مصرف برق نیز خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۲۹۰ هزار قرارداد همکاری با مشترکان بزرگ و کشاورزان امضا شد که در سال جاری این تعداد به ۳۵۰ هزار قرارداد همکاری افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، متولی زاده با بیان اینکه امسال ساختمان های اداری نیز موظف هستند مصرف برق خود را نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش دهند، گفت: براساس براوردها حدود ۵۰۰۰ مگاوات عدم تعادل داریم که امیدواریم با این اقدامات رفع و تراز تولید ومصرف برقرار شود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار