جدیدترین اخبار

پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام

نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام

کد خبر : 814881

شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در ویتنام که ترکیبی از دو ویروس خطرناک هندی و انگلیسی است باعث نگرانی مقامات بهداشتی دنیا شده است.

مقامات ویتنامی از شناسایی گونه جدید و خطرناکی از ویروس کرونا که ترکیبی از گونه هندی و بریتانیایی کووید-19 است و به سادگی در هوا منتشر می شود خبر دادند.

پس از کنترل موفقیت آمیز ویروس در اکثر سال گذشته، ویتنام درگیر شیوع این ویروس از آوریل گذشته است که نیمی از 6856 مورد ثبت شده مربوط به این بازه زمانی است. تاکنون ویروس مرگبار کرونا جان 47 نفر را در این کشور گرفته است.

انگوین تان، وزیر بهداشت ویتنام با بیان اینکه ویروس جدید ترکیبی از دو گونه شناخته شده است گفت: در ویتنام گونه جدیدی از کووید-19 را شناسایی کرده که ترکیبی از ویژگیهای دو گونه موجود که اولین بار در هند و بریتانیا شناسایی شده در ویتنام مشاهده شده است.

او در یک جلسه دولتی گفت: گونه جدید یک ویروس هندی با تغییراتی است که ریشه آن مربوط به کرونای انگلیسی است و بسیار خطرناک است.

به گزارش تسنیم، هرچند کشورهای مختلف در تلاش برای مهار ویروس کرونا هستند و با تولید واکسن انتظار می رود سرعت انتشار این ویروس رفته رفته کاهش پیدا کند اما یکی از نگرانی های کارشناسان بهداشتی مربوط به گونه های چهش یافته کرونا است؛ اتفاقی که این بار در ویتنام رخ داده و باید منتظر کارایی و اثربخشی واکسن های کرونا در برابر آن بود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار