جدیدترین اخبار

جمعه 12 آذر 1400

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن در غیاب سعید معروف

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن در غیاب سعید معروف

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم دیدار با ژاپن در لیگ ملت‌های والیبال هم مغلوب حریفش شد.
کد خبر : 814311

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال برابر ژاپن تن به شکست داد و با این باخت دومین گام را برابر روسیه برخواهد داشت.

مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در بخش مردان امروز (جمعه) به میزبانی ایتالیا آغاز شد و تیم ملی والیبال ایران در حالی که سعید معروف را به دلیل سرماخوردگی در اختیار نداشت، برابر ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

ولادیمیر آلکنو، علی شفیعی، سرعتی زن تیم ملی را در لیست ۱۴ نفره جایگزین سعید معروف کرد. محمد موسوی، میلاد عبادی پور، محمد طاهر وادی، علی اصغر مجرد، امیر غفور، محمدرضا حضرت پور یاران شروع کننده بازی برای تیم ملی ایران بودند.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود ژاپن

ایران امتیاز نخست بازی را به دست آورد اما در ادامه ژاپنی‌ها پس از جبران امتیاز از دست رفته دو اختلاف امتیاز ایجاد کردند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۶ پیروز نزد سرمربی خود رفتند. در ادامه ژاپن با ارائه بازی سرعتی و برتری در حمله موفق شد اختلاف امتیاز را بیش‌تر کند و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود شاگردان «یوئیجی ناکاگائیچی» همراه شد. در نهایت ژاپن با برتری در دفاع و حمله با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ این ست را به پایان برد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ژاپن

شاگردان ناکاگائیچی در ست دوم نیز هماهنگی بهتری نسبت به تیم ایران داشتند و با ارائه بازی منظم تر موفق شدند برتری خود را حفظ کند. تعویض صالحی و حضور فیاضی بازی را در امتیاز ۵ برابر کرد اما مجددا حریف پیش افتاد و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ژاپن همراه شد. در ادامه ملی پوشان ایران به هماهنگی بهتری رسیدند و در حمله با حریف برابر شدند. ایران با جبران امتیازهای از دست رفته بازی را در امتیاز ۱۵ برابر کرد و علی اصغر مجرد، سرعتی زن جوان تیم ملی امتیاز ۱۶ را برای ایران کسب کرد تا دومین استراحت فنی با برتری ایران همراه شود.

ملی پوشان کشورمان موفق شدند برتری در حمله، دفاع و دریافت را از خود کنند تا همچنان با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ تیم برتر زمین باشند. ژاپنی ها بار دیگر نبض حمله را در دست گرفتند تا بازی را از ایران بگیرند. با برتری ۲۳ بر ۲۱ حریف الکنو تقاضای تایم استراحت داد. در نهایت ژاپن ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شد.

ست سوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ژاپن

امتیاز نخست با آبشار میلاد عبادی پور برای ایران ثبت شد. ملی پوشان ایران در نخستن تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز شد. با گذشت زمان ایران در دفاع همچنان برتری را حفظ کرد و در حمله برابر پیش رفت اما اشتباهات فردی مانند دو ست گذشته همچنان ادامه داشت. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران همراه بود. در نهایت سرویس و دریافت‌های خوب ژاپن و اشتباهات پرتکرار ملی پوشان ایران باعث شد تا ست سوم هم با برتری ۲۶ بر ۲۴ به سود ژاپنی ها همراه شود.

تیم ملی والیبال ایران فردا در دومین بازی خود از ساعت ۱۴:۳۰ مقابل تیم ملی روسیه صف آرایی خواهد کرد.

به گزارش مهر، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل ۱۶ تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل مالی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم شود. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال ۲۰۱۹ از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب با شکست تیم‌های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.


لینک کوتاه کپی شدبرای چاپ کلیک کنید

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
تیوتر
Share on linkedin
لینکدین

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *