جدیدترین اخبار

یکشنبه 1 خرداد 1401

صدور گواهی کووید برای سفر در اتحادیه اروپا

صدور گواهی کووید برای سفر در اتحادیه اروپا

کد خبر : 812071

توافق‌نامه‌ای برای صدور «گواهی دیجیتالی کووید» برای سفر در اتحادیه اروپا حاصل شده است.

توافق‌نامه‌ای بین پارلمان اروپا و اعضای اتحادیه اروپا برای صدور گواهی دیجیتالی کووید به منظور تسهیل سفر و احیای فصل گردشگری تابستانه صورت گرفته است.

این گواهی اطلاعاتی درباره وضعیت واکسینه شدن دربرابر ویروس کرونا، نتایج آزمایش کرونا و بهبود پیداکردن پس از ابتلا به ویروس را دربرخواهد گرفت و برای تسهیل در رفت و آمد گردشگران و شاغلان در اتحادیه اروپا طراحی خواهد شد.

شهروندان اتحادیه اروپا که دست کم یکی از سه شرایط مذکور را دارند می‌توانند این گواهی را دریافت کنند.

شهروندان اتحادیه اروپا ساکن خارج از این منطقه نیز درصورتی که یکی از واکسن‌های مورد تایید سازمان دارویی اروپا را دریافت کرده باشند می‌توانند برای دریافت این گواهی اقدام کنند.

نام رسمی این گذرنامه مسافرتی «گواهی کووید دیجیتالی اتحادیه اروپا» خواهد بود. این گواهی هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت فیزیکی قابل ارائه خواهد بود و با کمک کیوآر کد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

«دویچه وله» نوشت اعضای اتحادیه اروپا با به رسمیت شناختن این گذرنامه سفری توافق خواهند کرد محدودیت‌های سفری همچون آزمایش‌های بیشتر کرونا و یا قرنطینه را به جز در موارد ضروری لغو کنند.

به گزارش ایسنا، فرانسه، مالت و هلند نخستین کشورهای اتحادیه اروپا خواهند بود که این گواهی را مورد استفاده قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار