جدیدترین اخبار

یکشنبه 1 خرداد 1401

علی دلفانی فرنگی‌کار ملی‌پوش ایران درگذشت

علی دلفانی فرنگی‌کار ملی‌پوش ایران درگذشت

کد خبر : 807468

علی دلفانی، کشتی‌گیر فرنگی کار تیم ملی جوانان ایران که از حدود ۱۰ روز پیش به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه نخاع گردن و کمر در بیمارستان بستری شده بود، ظهر دیروز به علت شدت آسیب‌های وارده درگذشت.

دکتر امید قادری، رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه با اعلام خبر فوت این کشتی گیر ملی پوش اظهار کرد: مرحوم علی دلفانی کشتی گیر صحنه‌ای حدود ۱۰ رور پیش حین انجام تمرین، از ناحیه نخاع گردن و کمر دچار آسیب دیدگی شد و پس از انتقال به بیمارستان طالقانی کرمانشاه مورد عمل جراحی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: نوع آسیبی که مرحوم دلفانی دیده بود در سطح قسمت نخاع گردنی بود که معمولا این نوع از آسیب‌ها باعث فلج چهار اندام فرد آسیب‌دیده می‌شوند. علیرغم اینکه خانم دکتر سپهری این کشتی‌گیر را مورد عمل جراحی قرار داد و فشردگی که به نخاع وارد شده بود را توانست آزادسازی کند، اما از آنجایی که بخش زیادی از کنترل اندام‌های داخلی بدن مرتبط با سیستم‌های نخاعی است، برای همین بعد از عمل جراحی بدن بیمار دچار اُفت فشار و اُفت ضربان قلب شد.

به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: تمام پروسه‌های درمانی مرحوم دلفانی در بیمارستان طالقانی کرمانشاه به دقت اجرا شد، اما متاسفانه این کشتی‌گیر ملی‌پوش ناشنوایان به علت شدت آسیب وارده جان خود را از دست داد.

قادری فقدان این کشتی‌گیر ملی‌پوش را ضایعه‌ای برای جامعه ورزش استان دانست و گفت: خبر فوت این کشتی‌گیر برای جامعه ورزش ناشنوایان استان بسیار دردناک بود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار