جدیدترین اخبار

یکشنبه 1 خرداد 1401

فیلم های ذخیره شده از مراکز هسته ای باید حذف شود

فیلم های ذخیره شده از مراکز هسته ای باید حذف شود

کد خبر : 812627

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اول خرداد زمان و مهلت ذخیره فیلم‌ها و تصاویر ضبط شده مراکز هسته‌ای ایران به پایان رسیده و سازمان انرژی اتمی باید قانون اقدام راهبردی را اجرا کند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه 2 خرداد) قوه مقننه و طی اخطار قانون اساسی، با اشاره به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سه ماه فرصت داشته و این فرصت روز گذشته پایان یافته است و بر اساس قانون بایستی کلیه فیلم‌هایی که ضبط شده است پاک شود.

وی ادامه داد: آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بایستی خبر دهد که به دلیل آنکه فرجه‌ای که به آژانس بین‌المللی اتمی داده‌ایم به پایان رسیده است اعلام کند که این فیلم‌ها پاک شده است و ذخیره‌ای از فیلم‌ها وجود ندارد و این موضوع عین قانون است.

عضو هیأت رئیسه مجلس، تصریح کرد: نبایستی اجازه دهیم اقدام راهبردی مانند اقدام متقابل شود این در حالی است که در قانون اقدام متقابل هر چه مجلس اعلام می‌کرد گزارش 6 ماهه بایستی ارائه شود ولی برخی آقایان این کار را نکرده و تخلف انجام دادند و متأسفانه به این قانون عمل نکردند.

سلیمی افزود: آقای قالیباف شما بایستی با آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دستور دهید که حتما این فیلم‌ها حذف شود و متأسفانه تا کنون این موضوع تأخیر داشته و اعلام خبر آن هم صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: حفظ شأن مجلس همین موارد است و بایستی نص قانون اجرا شود و به همین دلیل بایستی برای اجرای قانون پافشاری کنیم و نبایستی اینگونه باشد که برخی آقایان مسیر دیگری را بروند و مجلس هم مسیر دیگری را برود. البته مجلس یازدهم مجلس قبلی نیست.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر اعلام کرد: حتما قانون اقدام راهبردی در زمان خودش و بر اساس مصوبات اجرا شده و ما مصمم به اجرای آن هستیم. مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تأکید داشته‌اند که بایستی این موضوع حتماً اجرایی شود.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد:‌در تاریخ اول خرداد که مبنای سه ماه حذف فیلم‌ها بوده است بعد از این سه ماه حتما آژانس انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر و انتقال آنها را ندارد و موضوع کاملا روشن است.

نماینده تهران در مجلس گفت: روز گذشته هم این موضوع بحث شده و در این باره تصمیم‌گیری شد و مطمئن باشید که درباره اجرای آن موضوع را دنبال خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار