جدیدترین اخبار

شنبه 2 بهمن 1400

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۳۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۳۱

کد خبر : 811926

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۸۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید.

در حالی که خوش بینی ها نسبت به ترمیم سریع اقتصادی سبب شده تا جذابیت سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک بالا برود قیمت طلا امروز شاهد اندکی کاهش بود، اما افت ارزش دلار و بالا رفتن فشارهای تورمی سبب شده تا افت قیمت ناچیز باشد و فلز زرد در مسیر سومین رشد هفتگی متوالی باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1872 دلار و 21 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با 0.4 درصد کاهش به 1873 دلار و 70 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز در نزدیکی پایین ترین رقم های چند هفته گذشته باقی ماند و در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار گرفت. تضعیف دلار سبب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی می شود که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

شاخص سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا دیروز به 1.6 درصد رسید. افت سوددهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش می دهد.

با این حال، پس از انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا که موجب امیدواری سرمایه گذاران نسبت به ترمیم سریع اقتصاد این کشور شد، احساس ریسک پذیری در بازارهای مالی همچنان بالاست.

آمارهای منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری طی هفته گذشته به زیر 500 هزار نفر رسیده است.
قیمت های مصرف کننده در ژاپن طی ماه آوریل برای نهمین ماه متوالی شاهد افت بوده است.

به گزارش تسنیم، نتایج نظرسنجی رویترز نشان می دهد، اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی رشدی بیش از حد انتظار را شاهد خواهد بود، زیرا واکسیناسیون موفق بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور زمینه را برای بازگشایی کسب و کارها و افزایش اعتماد مصرف کننده فراهم ساخته است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار