جدیدترین اخبار

پنج‌شنبه 11 آذر 1400

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۲ درصد رشد به ۱۸۸۱ دلار و ۲۵ سنت رسید.
کد خبر : 812236

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۲ درصد رشد به ۱۸۸۱ دلار و ۲۵ سنت رسید.

به دنبال تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و سومین رشد هفتگی متوالی را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.22 درصد رشد به 1881 دلار و 25 سنت رسید. در مجموع معاملات هفتگی قیمت طلا شاهد حدود 2 درصد افزایش بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز با 0.27 درصد کاهش به 1878 دلارو 90 سنت رسید.

فواد رزاق زاده تحلیلگر موسسه تین مارکتس در این باره گفت: «به طور کلی سرمایه گذاران در حال حاضر خیلی نگران انقباضی شدن سیاست های پولی نیستند. ما شاهد کاهش نسبی سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا بوده ایم و این عامل سبب شده قیمت طلا در سطح بالاترین رقم های هفته های اخیر بایی بماند.»

در تحلیل فنی: «سطح مقاومت فنی بعدی برای افزایش قیمت طلا رقم 1900 دلار است.»

روز گذشته دلار در نزدیکی پایین ترین رقم های اخیر ثبت شده در نوسان بود و سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا نیز کاهش داشت.

به گفته تحلیلگران گزارش های اخیر در مورد رشد قیمت کالاهای خام در بازارهای جهانی نگرانی ها از رشد تورم را تشدید کرده و سبب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

به گزارش تسنیم، حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با 0.6 درصد افزایش به 1037.09 تن رسید.


لینک کوتاه کپی شدبرای چاپ کلیک کنید

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
تیوتر
Share on linkedin
لینکدین

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *