جدیدترین اخبار

شنبه 2 بهمن 1400

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

کد خبر : 811063

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۶۶ سنت رسید.

در حالی که خوش بینی ها نسبت به بازگشایی اقتصادهای اروپا و آمریکا موجب شده تا نگرانی ها از خیز جدید کرونا و کاهش تقاضا برای مصرف سوخت در آسیا به حاشیه برود، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود و روند رو به رشد جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 20 سنت معادل 0.3 درصد افزایش به 69 دلار و 66 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با 19 سنت معادل 0.3 درصد رشد به 66 دلار و 46 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه شاهد بیش از یک درصد رشد بود.

هیرویوکی کیکوکاوا مدیر بخش تحقیقات موسسه نیسان سکیوریتیز گفت: «با توجه به نگرانی ها از گسترش ابتلا به کرونا در آسیا از یک سو و بازگشایی اقتصادی اروپا و آمریکا به دلیل واکسیناسیون گسترده از سوی دیگر، قیمت ها در بازار نفت نوسان قابل توجهی را شاهد نبوده است.»

وی افزود: «به علاوه برخی احتمال می دهند مذاکرات بین ایران و قدرت های جهانی منجر به از بازگشت نفت ایران به بازار شود و همین مسئله دامنه افزایش قیمت را محدود می سازد.»
اقتصاد انگلیس پس از 4 ماه قرنطینه کرونایی بازگشایی شده و جمعیت 65 میلیونی این کشور اجازه تردد و از سرگیری فعالیت های عادی را پیدا کرده اند. همچنین همزمان با افزایش تعداد واکسینه شدگان، فرانسه و اسپانیا نیز محدودیت ها را کاهش داده اند. پرتغال و هلند نیز اجازه از سرگیری سفرها را صادر کرده اند.

به گزارش تسنیم، در ایالت نیویورک آمریکا از فردا استفاده از ماسک در مکان های عمومی دیگر برای افراد واکسینه شده اجباری نخواهد بود. در سایر مناطق این کشور نیز اقتصادهای محلی در حالی بازگشایی هستند.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار