جدیدترین اخبار

جمعه 1 بهمن 1400

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

کد خبر : 814473

در پایان معاملات هفته گذشته قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۷ سنت معادل ۰.۲ درصد رشد به ۶۹ دلار و ۶۳ سنت رسید که بالاترین رقم پایان روز از می ۲۰۱۹ تاکنون بود.

در حالی که انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا و احتمال ترمیم تقاضای جهانی نفت سبب شده تا تاثیر کاهشی بازگشت احتمالی نفت ایران به بازار خنثی شود، قیمت نفت برنت روز جمعه افزایش داشت و رشد هفتگی بیش از 5 درصدی را به ثبت رساند.

در پایان معاملات دیروز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 17 سنت معادل 0.2 درصد رشد به 69 دلار و 63 سنت رسید که بالاترین رقم پایان روز از می 2019 تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 53 درصد معادل 0.79 درصد کاهش به 66 دلار و 32 سنت رسید.

اوگن وینبرگ، تحلیلگر کامرزبانک در این باره گفت: «آمارهای مثبت اقتصادی و اشتها برای ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران سبب شده تا قیمت نفت برنت در یک قدمی رقم 70 دلار قرار بگیرد.» وی ادامه داد: «با توجه به بازگشت سریع مصرف کنندگان، نگرانی ها در بخش تقاضا جای خود را به خوش بینی داده است.»

تحلیلگران انتظار دارند تقاضای جهانی نفت در سه ماهه سوم سال به دلیل افزایش حجم سفرهای تابستانی در اروپا و آمریکا به رقم 100 میلیون بشکه نزدیک تر شود.

تحلیلگران ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «تقاضا برای بنزین هم اکنون در بسیاری از مناطق از سطح مصرف سال 2019 فراتر رفته است.»

آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است. بر اساس آمارها تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری به پایین ترین رقم از اواسط مارس 2020 رسیده است.

به گزارش تسنیم، اما در عین حال رشد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آسیا سبب شده تا فشارها بر قیمت نفت همچنان باقی بماند. شمار مبتلایان در منطقه جنوب آسیا روز جمعه از 30 میلیون نفر فراتر رفت که بخش عمده آن مربوط به هند بوده است.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار