جدیدترین اخبار

شنبه 9 بهمن 1400

محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

کد خبر : 868541
محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

با صدور حکمی از سوی حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام محمد موحدی آزاد به عنوان دادستان جدید کل کشور منصوب شد.

پیش از این حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور بود.

براساس این گزارش حجت الاسلام و المسلمین محمد موحدی آزاد در ۱۵ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ در یکی از محله‌های قدیمی قم متولد شد. در سن ۲۴ سالگی بر منصب قضاوت نشست و بیش از ۳۱ سال قضاوت در کارنامه کاری‌اش به چشم می‌خورد. او دارای تحصیلات حوزوی در رشته فقه و اصول است.

دادستان کل کشور که پیش از این دادستان انتظامی قضات بود، معاون قضائی رئیس کل دادگستری تهران و سرپرستی دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران را عهده دار بود، اولین تجربه کاری خود را در دستگاه قضائی از دادیاری در استان تهران آغاز کرد، او ۱۰ سال سمت‌های دادیاری، دادیاری جانشین، بازپرس، معاون دادستان و دادستان را عهده داشت و از دیگر خدمات قضائی وی می‌توان به ۱۰ سال ریاست دادگاه بدوی و یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی در تهران اشاره کرد.

حجت الاسلام موحدی آزاد همچنین ۱۰ سال ریاست دادگاه تجدید نظر راعهده گرفت و در یازدهمین سالی که با حفظ سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران را عهده دار شده بود به سمت دادستان انتظامی قضات منصوب و معرفی شد.

به گزارش صدا و سیما؛ رسیدگی به پرونده‌های مهم قضائی همچون مهدویت، هواپیما ربایی، پرونده‌های فتنه ۸۸ و … در دادگاه انقلاب تهران در کارنامه کاری دادستان کل کشور به چشم می‌خورد.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار