جدیدترین اخبار

یکشنبه 3 بهمن 1400

مصادره و فروش یک میلیون بشکه بنزین ایران توسط امریکا

مصادره و فروش یک میلیون بشکه بنزین ایران توسط امریکا

کد خبر : 868707
مصادره و فروش یک میلیون بشکه بنزین ایران توسط امریکا

وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه (۱۶ آذر) مدعی شد نیروی دریایی این کشور دو محموله بزرگ تسلیحاتی را پس از توقیف، مصادره کرده است. امریکا ادعا کرده این محموله سلاح متعلق به ایران و برای حوثی های یمن ارسال شده است. ایران هنوز این خبر را تایید نکرده است.

به گزارش یورونیوز، سلاح‌های توقیف شده به ترتیب در نوامبر ۲۰۱۹ و فوریه ۲۰۲۰ از دو کشتی جداگانه خارج شدند که شامل ۱۷۱ فروند موشک زمین به هوا، هشت فروند موشک ضد تانک و همچنین قطعات موشک کروز ضد کشتی و سایر اجزای موشک و پهپاد بوده است.

وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرده که این عملیات در شمال اقیانوس هند در حالی انجام شد که نیروی دریایی این کشور در حال گشت‌زنی‌های معمول خود در منطقه بود.

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا همچنین از مصادره حدود ۱.۱ میلیون بشکه فرآورده‌های نفتی ایران خبر داده است. این فرآورده‌های نفتی از چهار نفتکش با پرچم خارجی در دریای عرب (اقیانوس هند) یا اطراف آن در مسیر ونزوئلا توقیف شده‌ بودند.

آمریکا این اقدام را بزرگترین مصادره محموله‌های سوخت و سلاح از ایران توصیف کرده است.

طبق بیانیه وزارت دادگستری، دولت آمریکا فرآورده‌های نفتی توقیف شده را بر اساس حکم دادگاه فروخت و عواید حاصل از آن را که بیش از ۲۶ میلیون دلار می‌شود احتمالا به صندوقی به نام ” قربانیان تروریسم” واریز می‌کند.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار