جدیدترین اخبار

یکشنبه 26 دی 1400

مک لارن الوا خودرویی با قدرت ۸۰۴ اسب بخار

مک لارن الوا خودرویی با قدرت ۸۰۴ اسب بخار

کد خبر : 814484

مک لارن نسخه‌ای از الوا را به همراه شیشه جلو منتشر کرده است، اما هنوز سقفی ندارد. این موتور همان موتور V-۸ توربوشارژ ۸۰۴ اسب بخار دارد. فروش اتومبیل بدون شیشه جلو در برخی از نقاط دنیا غیرقانونی است.

این در حالی است که مک لارن می‌گوید پیش بینی می‌کند برخی از خریداران در بازار‌های محدودتر به دنبال امنیت بیشتر هستند نصب این شیشه به دلیل افزایش ایمنی بوده است. این شیشه توسط سیستم مدیریت هوای هوشمند Elva ارائه شده است که از کانال‌ها و دریچه‌ها برای هدایت جریان هوا در اطراف محفظه مسافر استفاده می‌کند.

مک لارن پیش بینی می‌کند که این صفحه شیشه ای، حدود 19 کیلوگرم وزن اضافه خواهد کرد. باقیمانده اطلاعات الوا تغییر نکرده و نسخه ۸۰۴ اسب بخاری مک لارن ۴.۰ لیتری V-۸ توربوشارژ ۴.۴ لیتری دارد. این شرکت ادعا می‌کند که شتاب این خودرو در ۲.۸ ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

این شرکت هیچ ادعایی در مورد حداکثر سرعت اتومبیل جدید ندارد، اما ممکن است شیشه جلوی آیرودینامیک بر سرعت اثر بگذارد، با این وجود باعث بهبود ظاهر خودرو نمی‌شود. در ابتدا مک لارن قصد داشت تا ۳۹۹ دستگاه از الوا را تولید کند که هرکدام با قیمت پایه ۱.۷ میلیون دلار روانه بازار شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مک لارن متعهد شده است که بیش از ۱۴۹ امتیاز کسب کند. این رقم در مقایسه با بنتلی Mulliner Bacalar که دارای شیشه جلو است ، اما سقف ندارد و استون مارتین V۱۲ Speedster که دارای ۸۸ عدد است، هنوز هم زیاد است.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار