جدیدترین اخبار

سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

نوسان بیت کوین در کانال حساس ۳۹ هزار دلاری

نوسان بیت کوین در کانال حساس ۳۹ هزار دلاری

کد خبر : 813608

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتال امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

ریزش بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتالی در این هفته به حدی شدید بود که دست کم از سال ۲۰۱۷ بدین سو هیچ گاه مشاهده نشده بود. تحلیلگران هشدار داده‌اند که تداوم این روند روی ورود سرمایه‌های جدید به بازار تاثیر زیادی خواهد داشت و کم شدن ورودی‌های تازه بدان معنا خواهد بود که احیای بازار و بازگشت به صعود‌های تند، طولانی خواهد شد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر یک هزار و ۶۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۴۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۶ درصد در اختیار اتریوم است.

بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.بیت‌کوین یک رمزارز و یک نظام پرداخت جهانی با کارکرد‌های مشابه پول بی‌پشتوانه است، اما از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال نامتمرکز است، چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند. این شبکه همتابه‌همتا است و تراکنش‌ها مستقیماً و بدون واسطه میان کاربران انجام می‌شود.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۳۹.۰۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۱.۷۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۲۶.۹۳ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۴۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۰.۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۴۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

قیمت ارز‌های دیجیتالی

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 39,481 ۹۳۹,۶۵۸,۴۱۰
اتریوم 2,817 ۶۷,۰۵۶,۹۰۰
تتر 1 ۲۳,۸۳۷
بایننس کوین 360.52 ۸,۵۹۸,۳۹۱
کاردانو 1.70 ۴۰,۴۳۴
ریپل 1 ۲۴,۱۵۱
دوج کوین 0.35 ۸,۴۴۶
پولکادات 23.43 ۵۵۸,۸۲۷

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار