جدیدترین اخبار

جمعه 12 آذر 1400

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ برگزار می‌شود

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ برگزار می‌شود

جزییات برپایی و زمان برگزاری هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اعلام شد.
کد خبر : 812125

جزییات برپایی و زمان برگزاری هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اعلام شد.

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ IFFZ به دبیری یدالله داج، امسال بین روزهای ۲۶ می تا ۳ ژوئن همزمان با ۵ تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ برگزار و برندگان این دوره ۱۱ خرداد ماه معرفی می‌شوند.

این جشنواره در دوره هفتم خود، شامل سه بخش فیلم‌های بلند اعم از داستانی و مستند، فیلم‌های کوتاه و بخش ویژه فیلم‌های انیمیشن است که بخش انیمیشن آن امسال برای اولین‌بار با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است. همچنین بخشی نیز برای فیلم‌های خارج از مسابقه در نظر گرفته شده است.

بیشتر نمایش‌های فیلم این دوره از جشنواره به دلیل اینکه هنوز پاندمی کرونا در ایران و جهان ریشه‌کن نشده است، به شکل آنلاین خواهد بود ولی برخی از فیلم‌ها نیز در کشور سوییس، شهر زوریخ روی پرده سینما می‌روند.

هر ساله ۲ گروه از هیات داوران در بخش‌های کوتاه و بلند، فیلم‌های حاضر در فستیوال را داوری می‌کنند و برگزیدگان جایزه استوانه یا منشور طلایی کوروش را دریافت می‌کنند. منشور طلایی به شکل افتخاری به افراد تاثیرگذار سینمای ایران نیز اهدا می‌شود و تاکنون داریوش مهرجویی، فاطمه معتمدآریا و مهتاب کرامتی این منشور را دریافت کرده‌اند.

جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ به منظور آشنایی بیشتر جهان با ایران از منظر سینما و ایجاد پلی میان فرهنگ‌های مختلف با استفاده از زبان جهانی هنر به ویژه هنر هفتم، شکل گرفت.

به گزارش مهر، شروط پذیرفته شدن فیلم‌ها در جشنواره بدین شرح است: فیلم‌هایی که توسط فیلمسازان ایرانی ساخته شده‌اند، فیلم‌هایی که درباره ایران هستند و فیلم‌هایی که زبان آنها فارسی است.

پوستر این دوره از جشنواره را آرمین آپادانا طراحی کرده است.

اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در دوره هفتم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ متعاقباً اعلام خواهد شد.


لینک کوتاه کپی شدبرای چاپ کلیک کنید

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
تیوتر
Share on linkedin
لینکدین

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *