جدیدترین اخبار

سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

پرواز هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها به هفته آینده موکول شد

پرواز هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها به هفته آینده موکول شد

کد خبر : 809410

معاون سازمان هواپیمایی گفت: انجام پرواز به هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها در پایان این هفته لغو و به هفته آینده موکول شد.

ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با ایلنا درباره انجام پرواز به هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها از این کشور با توجه به اینکه برخی از خوابگاه‌ها تعطیل شده و قیمت اجاره اتاق در هتل‌ها بسیار افزایش یافته، گفت: قرار بود پایان هفته جاری یک پرواز ایران به هند برقرار شود اما به دلایلی در این بازه زمانی پروازی به هند برقرار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه احتمالا هفته آینده پرواز ایران- هند انجام شود، گفت: صد درصد پرواز به هند روز جمعه 24 اردیبهشت ماه برقرار نمی‌شود. تاریخ بعدی این پرواز هفته آینده اعلام خواهد شد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: باید هتلی که مسافران این پرواز در آن قرنطینه می‌شوند، مشخص و برنامه ریزی‌های دقیق برای قرنطینه آنها انجام شود. این افراد تا 5 روز نباید از ان هتل خارج شوند و در پایان روز پنجم از مسافران این پرواز تست pcr گرفته می‌شود.

جلالی افزود: مسافران این پرواز که تست آنها منفی باشد هم باید به قرنطینه خانگی بروند و آنهایی که نتیجه تست‌شان مثبت باشد باید یک هفته دیگر در هتل باقی بمانند. در حال حاضر مسئولان دستگاه‌های ذی ربط به دنبال انجام برنامه ریزی دقیق برای قرنطینه مسافران هستند.

وی تاکید کرد: هواپیمای این پرواز در مسیر رفت خالی از مسافر خواهد بود و احتمالا این پرواز را ماهان انجام می‌دهد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه فعلا درخواست وزارت کشور برای برقراری یک پرواز از ایران به هند است، گفت: با پایان قرنطینه مسافران پرواز اول به شرطی که شرایط پایدار باشد، به درخواست وزارت بهداشت پرواز دوم انجام می‌شود.

جلالی ادامه داد: امکان دارد تقاضا بیشتر از برقراری یک پرواز باشد فعلا براورد دقیقی از میزان تقاضا وجود ندارد. برای پرواز بعدی با وزارت امور خارجه و سفارت ایران در هند هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: فقط ایرانی‌ها اجازه برگشت با این پرواز را دارند و به اتباع هندی بلیتی فروخته نمی‌شود.

جلالی با اشاره به انجام پرواز پاریس گفت: پرواز تهران- پاریس برای بازگشت ایرانی‌ها روز جمعه با هواپیمای ایران ایر برقرار می‌شود.

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار