جدیدترین اخبار

شنبه 9 بهمن 1400

چه زمانی قرمزی چشم‌ها خطرناک است؟

چه زمانی قرمزی چشم‌ها خطرناک است؟

کد خبر : 813432

قرمزی چشم علل مختلفی دارد که راهکار‌های لازم برای رفع قرمزی چشم و زمان مراجعه به پزشک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اگر قرمزی چشم به دلیل مسائل پزشکی باشد، ممکن است بتوانید با راهکار‌های خانگی مانند کمپرس گرم روی چشم ها آن را درمان کنید. فصل بهار برای خیلی از افراد با اشک ریزی، سوزش گلو و علائم دیگر آلرژیک همراه می‌شود؛ بنابراین راهکار‌های لازم برای رفع قرمزی چشم و زمان مراجعه به پزشک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

از مهم‌ترین دلایل چشم قرمز یا خونی می‌توان به مواردی مانند گرد و خاک و مواد شیمیایی مانند کلر استخر، نور خورشید و آب و هوای خشک، آلرژن‌ها، آلودگی هوا، خشکی و آلرژی چشم اشاره کرد. همچنین خستگی دیجیتالی چشم، استفاده از لنز‌های تماسی و تروما یا آسیب دیدگی چشم در قرمز شدن آن ها نقش دارند.

عفونت چشم، جراحی اخیر چشم، زخم قرنیه، التهاب چشم از عوامل دخیل دیگر در قرمز شدن چشم محسوب می‌شوند. همچنین مواردی مانند دود ناشی از آتش و سیگار، عارضه چشم صورتی و آب سیاه حاد در قرمز شدن چشم دخالت دارند.

در صورت قرمزی چشم‌ها چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در مرحله اول در صورتی که تغییراتی در بینایی تجربه می‌کنید، علائم شما بیش از یک هفته طول کشید و دچار چشم درد شدید؛ به پزشک مراجعه کنید. همچنین در زمان‌هایی که یک یا هر دو چشم شما ترشح دارد و به نور حساس شده اید باید این موضوع را با پزشک مطرح کنید.

در صورت بروز موارد اورژانسی مانند دیدن هاله یا حلقه‌های سفید در اطراف نورها، سر درد و تاری دید، حالت تهوع و استفراغ، قرمزشدن چشم بعد از تروما یا آسیب دیدگی نیاز مراجعه به پزشک بیشتر می‌شود.

تسکین قرمزی و آلرژی چشم‌ها با روش‌های طبیعی

ژل آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا ارگانیک را از عطاری‌های معتبر تهیه کرده؛ به آرامی اطراف چشم و روی پلکتان را با آن ماساژ دهید.

کمپرس سیب زمینی:

سیب زمینی را به طور خام رنده کرده و در یک پارچه نازک نخی تمیز بریزید. این کمپرس را ۵ دقیقه روی چشم‌ها قرار دهید.

کمپرس بابونه:

مقداری گل بابونه را در یک لیوان آب بجوشانید، سپس مقداری پنبه یا گاز استریل نرم را به محلول صاف و خنک شده آغشته کرده؛ توصیه می‌شود ده دقیقه روی چشم هایتان بگذارید.

کمپرس شیرین بیان:

۵۰ گرم ریشه شیرین بیان را در یک لیتر آب بریزید تا ده دقیقه بجوشد. مقداری پنبه یا گاز استریل نرم را به محلول صاف و ولرم آغشته کنید و ۲۰ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید.

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار