جدیدترین اخبار

یکشنبه 26 دی 1400

کرونای انگلیسی در افغانستان افزایش یافت

کرونای انگلیسی در افغانستان افزایش یافت

کد خبر : 812856

وزارت بهداشت و درمان افغانستان اعلام کرد که بیش از نیمی از کسانی که در این کشور به کرونا مبتلا می‌شوند از نوع انگلیسی ویروس کرونا است.

وزارت بهداشت و درمان افغانستان اعلام کرد: هم اکنون ویروس جهش یافته کرونا (کرونا انگلیسی) در هجده استان از سی و چهار استان این کشور در گردش است و بیشتر افرادی که به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند در استان ننگرهار به دلیل داشتن مرز مشترک با پاکستان شناسایی شده اند.

سرپرست وزارت بهداشت و درمان افغانستان گفته است: پنجاه و پنج درصد آزمایش‌های مثبت ویروس کرونا در هفته‌های اخیر از نوع ویروس انگلیسی بوده است.

گزارش روزانه این وزارتخانه از ثبت رکورد جدید ابتلا به کووید نوزده در یک شبانه روز دراین کشور خبر داده و اعلام شده است: در شبانه روز گذشته پانصد و چهل و هفت فرد مبتلا به کووید نوزده شناسایی شدند، ابتلای این میزان در یک شبانه روز در ماه‌های اخیر بی سابقه بوده است. تاکنون حدود پانصد و‌پنجاه هزار نفر در سراسر افغانستان در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند.

دولت افغانستان در حال مبارزه با موج سوم ویروس کرونا است، اما هیچ گونه محدودیت کرونایی در این کشور وجود ندارد، دانشگاه‌ها و مدارس باز است و اجتماعات عمومی همچنان برگزار می‌شود.

چندی قبل وزارت بهداشت و درمان افغانستان طرح محدودیت‌های کرونایی را به کابینه این کشور پیشنهاد کرد، اما هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

نظرات

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد *

دیگران می خوانند

جدیدترین اخبار